Diecezjalny Dzień Młodych

4 września w Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach odbyło się Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej pod hasłem „Kocham więc jestem”. Rozpoczęło się ono od rejestracji przybyłych grup oraz zawiązania wspólnoty. Na to wydarzenie wybrała się również grupa młodzieży z naszej parafii na czele z ks. Przemkiem.

Centralnym punktem Diecezjalnego Dnia Młodych była uroczysta Msza święta sprawowana przez ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza. W wygłoszonej homilii biskup mówił o pragnieniu wolności i sposobach jej pojmowania. Po homilii Biskup Ordynariusz pobłogosławił nowych lektorów, którzy po skończonym kursie zostali powołani do posługi ceremoniarzy. Z naszej parafii powołani zostali: Kamil Gąska, Kacper Kiszka, Karol Kliza i Kacper Lenart.  Po zakończonej Eucharystii przyszedł czas na Agapę. Następnie organizatorzy spotkania zachęcali młodzież do integracji poprzez animację wspólnot. Wyjątkowym czasem dla wszystkich uczestników było wysłuchanie świadectwa Dobromira „Mak” Makowskiego, który mówił o czyhających na młodzież pokusach i niebezpieczeństwach. Diecezjalny Dzień Młodych zakończył się Wieczorem Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu.

                Wydarzenia takie jak to, są zawsze świetną okazją do integracji i wspólnego przeżywania naszej wiary. Spotkania Młodych budują wśród młodzieży poczucie wspólnoty i pragnienie dzielenia się z innymi swoimi emocjami. Zachęcamy do udziału w takich wydarzeniach. Wspomnienia z nich na długo pozostają w pamięci.

N.P.