Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła 29 stycznia 2023

 1. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą sprawowane o 7.00 i 17.00 w kościele oraz o 15.00 w Wojciechowie i Wolicy. Na każdej mszy świętej poświęcenie gromnic. Taca tym dniu na Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Ze względu na planowany wyjazd z darami do Wilna w czwartek od godziny 9.00 odwiedzę moich chorych przed I piątkiem miesiąca.
 2. W piątek możliwość spowiedzi od 6.30 i 16.00. Ks. Przemek odwiedzi swoich chorych od godziny 8.30.
 3. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po sumie.
 4. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie rady parafialnej. Na prośbę parafian wznawiamy możliwość odprawiania różańców przed pogrzebem w kościele. Rodzina, która będzie chciała zamówić taki różaniec, będzie proszona o złożenie ofiary na pokrycie kosztów energii elektrycznej i obsługi kościelnej.
 5. Przygotowujemy się do poważnej inwestycji założenia ogrzewania podłogowego w kościele. Rozpoczęliśmy przygotowanie od strony formalnej(projekty i pozwolenia), a także materialnej(zebranie odpowiedniej sumy pieniędzy).
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafiankom ze Słupia. Były to: Stanisław Bożek, Elżbieta Machulak, Renata Tes, Joanna Łoszak, Elżbieta Szwed, Marta i Julia Sobieszczańska.
 7. Do sprzątania kościoła zapraszamy w piątek na 17.30 parafian ze Słupia numery od 46 do 60.
 8. Gazety Niedziela i Gość Niedzielny są rozprowadzane przez ministrantów przed wejściem do kościoła.
 9. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii począwszy od 19 lutego przez 5 kolejnych niedziel.
 10. Dziękuję za ofiary złożone na hospicjum siostry Michaeli Rak i dary żywnościowe oraz medyczne. 2 lutego ruszamy z transportem na Wileńszczyznę.

V Niedziela Zwykła 5 lutego 2023

 1. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na luty: za parafię, o jej rozwój duchowy i materialny oraz za przedsięwzięcia, które podejmiemy w tym roku.
 2. W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza święta w intencji chorych połączona z sakramentem namaszczenia zostanie odprawiona o godzinie 10.00. Przed mszą możliwość spowiedzi.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafiankom ze Słupia. Były to: .
 5. Do sprzątania kościoła zapraszamy w piątek na 17.30 parafian z Słupia numery od 61 do 75.
 6. Gazety Niedziela i Gość Niedzielny są rozprowadzane przez ministrantów przed wejściem do kościoła.
 7. Przypominamy, że kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii począwszy od 19 lutego.